اخبار

6 راه حل کاربردی برای تمیز کردن تشک
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

6 راه حل کاربردی برای تمیز کردن تشک

 حذف لکه­ ها، بوی ناخوشایند و تمیزکردن عمیق بیش از چهل ساعت از هفته را روی تشکهایمان در حال استراحت هستیم. نفوذ چربی و ترشحات بدن درون تشک میتواند به رشد انواع باکتریها و قارچها منجر شده و تشک به منبعی برای انواع بیماریها تبدیل شود. پس لازم است که هر شش ماه تشک خود را به طور کامل تمیز کنیم. تمیز کردن تشک ممکن است جز سخت‌ترین شستشوها به نظر برسد اما این طور نیست. در این مقاله به شش روش ساده و موثر شستشوی تشک پرداخته ایم تا به راحتی بتوانید این بخش مهم از بهداشت اتاق خواب را فراهم کنید: 1-پاک کننده­ های تشک:  اگر چه این ممکن است واضح­ترین روش باشد اما میتوان از محصولات متعدد تمیز کردن لکه‎‌های تشک در بازار استفاده کرد. ترجیحاً از یک ماده با غلظت پایین استفاده شود تا آسیب شیمیایی کمتری داشته باشد. 2-ترکیب نمک و سود:  این روش لکه­ های مرطوب را جذب می­کند، اما نمی­تواند لکه خشک‌ شده را کامل از بین ببرد. در ... ادامه مطلب »
3 نکته مهم هنگام خرید حوله ابعادی
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

3 نکته مهم هنگام خرید حوله ابعادی

1-جنس الیاف را بررسی کنید:  تا حد ممکن سعی کنید حوله 100% پنبه باشد چون لطافت و آبگیری حداکثری دارد، سریع خشک میشود، بو نمیگیرد و حساسیت پوستی ایجاد نمیکند. 2-دوخت حوله را به صورت چشمی بررسی کنید:  دقت کنید که لبه‌ها به خوبی تا شده و با دوخت‌های سرتاسری محکم شده باشند،این کار  از ساییدگی جلوگیری میکند و میتواند به افزایش عمر حوله کمک کند. 3-وزن را درنظر بگیرید:  هرچه وزن حوله بیشتر باشد، حوله متراکم‌تر و جاذب‌تر است و پس از بارها شستشو کیفیتش را همچنان حفظ میکند. ادامه مطلب »
6 نکته مهم هنگام خرید تشک فنری
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

6 نکته مهم هنگام خرید تشک فنری

1-ابعاد تخت را به دقت اندازه گرفته و ارتفاعی را که برای قرارگیری تشک روی تخت در نظر دارید مشخص کنید. 2-اگر زوج هستید، بهتر است که تشک با فنر بندی پاکتی را انتخاب کنید. 3-اگر کمردرد داریداز تشک با فنربندی متصل استفاده کنید. 4-افراد با وزن بالا ترجیحاً از تشک با لایه‌های اسفنج زیاد استفاده کنند. 5-فراموش نکنید که تشک دارای دریچه تهویه هوا باشد تا هوای درون تشک دائماً تعویض شود و از رشد باکتریها جلوگیری شود.هنگام خرید، ضمانت نامه تشک را از فروشنده دریافت کنید. ادامه مطلب »
نحوه پاک کردن لکه چای یا قهوه
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

نحوه پاک کردن لکه چای یا قهوه

مرحله 1: خیساندن قسمت آغشته به چای یا قهوه را با آب گرم خیس کنید. مرحله 2: لکه بر مناسب یک قاشق چایخوری جوش شیرین را اضافه کنید. مرحله 3: بگذارید استراحت کند. اجازه دهید جوش شیرین به مدت 10تا15 دقیقه روی لکه اثر کند. مرحله 4: شستشو یک سطل را با آب گرم پر کنید و با یک قاشق غذاخوری مایع شوینده مخلوط کنید. پارچه لک شده را در این محلول قرار دهید و اجازه دهید 10 دقیقه خیس بخورد. مرحله 5: شستشوی تکمیلی یک برس لباس بردارید و محل لکه دار را در محلول صابون بمالید. مرحله 6: آبکشی نهایی در نهایت پارچه را با آب بشویید. مرحله 7: خشک کردن پارچه را روی بند رخت در مکانی سایه دار و دور از نور مستقیم آفتاب آویزان کنید.  قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث تغییر رنگ پارچه شما شود.   ادامه مطلب »
راهنمای شست و شوی کالای خواب
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

راهنمای شست و شوی کالای خواب

شستشو با دست: ابتدا تشت یا وان را با آب سرد(حداکثر 40 درجه سانتی‌گراد) پر کنید و محصول را در آن کاملاً غوطه ور کنید و اجازه دهید تا 30 دقیقه در این حالت خیس بخورد سپس شستشو و آبکشی کنید.   شستشو با ماشین لباسشویی: اگر لباسشویی شما از نوعی است که می‌توانید درب آن را حین شستشو باز کنید، اول آن را از آب سرد(حداکثر 40 درجه سانتی‌گراد) پر کنید و بعد محصول را اضافه کنید. اگر این امکان را ندارید ابتدا محصول را اضافه کرده و با حالت خیساندن بدون چرخش لباسشویی، اول آن را ۳۰ دقیقه خیس کنید و بعد روی حالت شستشو قرار دهید.   از چه شوینده‌ای استفاده کنیم؟   شوینده یا صابون ملایم و بدون آنزیم! چون طول عمر محصول را افزایش می‌دهد و به رنگ و چاپ آن آسیب نمی‌رساند.   خشک کردن مناسب کالای خواب چگونه است؟   یک مکان سایه‌دار برای جلوگیری از آسیب ناشی از آفتاب پیدا کنید و محصول را برای چند ساعت در معرض هوا و نسیم ملایم ... ادامه مطلب »
چهار گام برای از بین بردن لاک ناخن از پارچه
۲۸ فروردین ۱۴۰۱

چهار گام برای از بین بردن لاک ناخن از پارچه

1. لکه را مالش ندهید چون این کار لاک را به عمق پارچه فرو میبرد و محدوده لکه را وسیع‌تر میکند. با استفاده از یک کاردک مقدار اضافی لاک را از روی پارچه بردارید. 2. یک پارچه سفید یا پنبه را به استون آغشته کنید و از بیرون لکه به سمت داخل بکشید تا لکه پخش نشود. فراموش نکنید که حتما از قسمت تمیز پارچه یا پنبه برای لکه بری استفاده کنید تا زودتر بتوانید لکه را پاک کنید. 3. اگر همچنان رد لکه باقی مانده است، برای تکمیل لکه گیری از الکل یا یک حلال خشکشویی استفاده کنید. الکل یا حلال را با یک پنبه روی بقایای لکه بزنید و آن را پاک کنید. اگر لباس سفید است، میتوانید از چند قطره پراکسید هیدروژن (آب اکسیژنه) استفاده کنید تا رنگ آن سفید شود. 4. بعد از بین بردن لکه، پارچه را در شرایط همیشگی بشویید تا حلال‌های تمیز کننده پاک شود. ادامه مطلب »
پنج گام برای لکه بری خون از ملحفه
۱۵ فروردین ۱۴۰۱

پنج گام برای لکه بری خون از ملحفه

خنثی کردن: ابتدا با استفاده از حوله یا پارچه مرطوب شده با آب سرد، خون را تا حد امکان پاک کنید. از بیرون لکه به سمت داخل لکه بکشید. خیساندن: کاسه یا لگن خود را با مخلوطی از آب سرد و یک شوینده ملایم یا لکه‌بر پر کنید.  در صورت امکان، از شوینده ای استفاده کنید که به طور خاص برای مبارزه با لکه ها طراحی شده است. ملحفه آسیب دیده را حداقل یک ساعت خیس کنید.  لکه های شدیدتر ممکن است به زمان خیساندن طولانی تری نیاز داشته باشند، گاهی اوقات تا شش ساعت. از مواد شیمیایی خشن مانند سفید کننده خودداری کنید زیرا این مواد می توانند به الیاف و رنگ پارچه آسیب برسانند.  همچنین، وسوسه نشوید که از آب داغ استفاده کنید، زیرا این کار می تواند لکه را ترغیب کند تا جا بیفتد. لکه بری: پس از خیساندن در مواد شوینده، آن را با پراکسید هیدروژن 3 درصد پاک کنید.  پراکسید هیدروژن یک سفید کننده ملایم است، اما برای پارچه و پوست شما بسیار ایمن تر است و پارچه ... ادامه مطلب »
نحوه شستن بالش
۲۶ اسفند ۱۴۰۰

نحوه شستن بالش

نحوه شستن بالش بستگی به نوع بالش شما دارد.  شستشوی بالش پر شده با الیاف طبیعی: برای بالشهای پر شده با الیاف طبیعی(گیاهی/جانوری) بهتر است که هر سه یا چهار ماه یک بار درزهای بالش را باز کرده و رویه بالش را شسته و الیاف را مقابل آفتاب و هوای آزاد قرار دهید. حرارت آفتاب و جریان هوا تا حد خوبی می‌تواند آلودگیها را از بین ببرد. برای شستشوی بیشتر الیاف داخل بالش میتوانید آنها را به خشکشویی بسپارید تا با روشهای تخصصی شستشوی الیاف مثل تمیز کردن با اشعه ماورای بنفش آنها را تمیز کنند.  همچنین می‌توانید این بالش را در ماشین لباسشویی هم بشویید، اما به خاطر داشته باشید که وقتی الیاف داخلی خیس می‌شوند بسیار سنگین‌تر می‌شوند، بنابراین بررسی کنید که آیا ماشین لباسشویی شما وزن را تحمل می‌کند یا خیر.  حتما این بالش‌ها را با چرخش خشک کنید که تا حد ممکن رطوبت را از بین ببرید.  مطمئن شوید که بالش کاملاً خشک شده است، در ... ادامه مطلب »
اهمیت شستشوی بالش
۲۱ اسفند ۱۴۰۰

اهمیت شستشوی بالش

همه ما می‌دانیم که شستن منظم ملحفه‌ها بسیار مهم است، اما در مورد بالش‌‎ها چطور؟  اگر به خاطر نمی‌آورید از آخرین باریکه بالش خود راشسته‌اید چقدر می‌گذرد، اکنون قطعا زمان شستن بالش شما فرا رسیده است! اگر درشبانه‌روز به طور میانگین هفت ساعت استراحت می‌کنید پس بیش از دو روز کامل در هفته را با بالش خود می‌گذرانید! حتی اگر از روبالشی استفاده می‌کنید(که توصیه می‌شود حتما استفاده کنید)، باید بدانید که بعد از حدود سه ماه بالش شما منبع باکتری‌ها، انباشت ریزگردهای هوا و سلولهای پوسیده و مرده پوست می‌شود. چند مدت یک بار باید بالش‌های خود را بشویید؟ بهتر استروبالشی‌ها هر دو هفته یک بار شسته شوند. درباره بالش‌ها بهتر است که هر سه الی چهار ماه شستشو انجام شود و اگر این زمان به شش ماه یا بیشتر برسد بهتر است که دیگر از آن بالش استفاده نکنید.   چرا باید بالش‌های خود را بشویید؟ هنگام خواب، ... ادامه مطلب »
راه‌های مفید برای خواب خوب
۱۱ دی ۱۴۰۰

راه‌های مفید برای خواب خوب

اگر کمبود خواب باعث استرس شما در مورد عملکرد شما شده است، چند مرحله را میتوانید برای بهبود خواب انجام دهید.   الف. بهداشت خواب خود را تقویت کنید.  ورزش روزانه یا فعالیت در فضای باز به خوابیدن شما کمک میکند. سعی کنید از ورزش بیش از حد نزدیک به زمان خواب خودداری کنید. همچنین به میزان مصرف برخی خوراکیها در ساعات قبل از خواب توجه کنید. نیکوتین و کافئین هر دو محرکی هستند که میتوانند شما را بیدار نگه دارند. همچنین از خوردن غذاهای سنگین خودداری کنید زیرا اینها میتوانند خواب شما را در نیمه شب مختل کنند.   ب. روال زمان خواب خود را توسعه دهید. یک ساعت قبل از خواب، از نور مصنوعی لوازم الکترونیکی مثل تلویزیون، تلفن همراه و کامپیوتر خودداری کنید. این نورها میتوانند مغز را تحریک کرده و شما را بیشتر بیدار نگه دارند. در عوض، یک فعالیت آرامش بخش را امتحان کنید. کارهایی مانند حمام گرم، مدیتیشن، خواندن کتاب یا گوش دادن به موسیقی ملایم ... ادامه مطلب »