بهترین مدیتیشن قبل از خواب

۱۹ مرداد ۱۴۰۱
  اگر ذهنتان شما را شب‌ها بیدار نگه می‌دارد، مدیتیشن بهترین راه حل برای خواب شماست. مدیتیشن تمرین آرامش بخشی است که می‌توانید آن را هنگام خواب یا هر زمان در طول روز برای مبارزه با خستگی و بی‌خوابی انجام دهید و استرس‌های روز را رها کنید. مدیتیشن مثل تمرین ماهیچه‌ای است که با گذشت زمان قوی‌تر می‌شود تا جایی که به مرور به جایی می‌رسید که تنها با گفتن شب بخیر به حالت آرامش می‌رسید.
  مدیتیشن، تمرین ساکت کردن عمدی یا تمرکز ذهن است و تغییرات فیزیولوژیکی مشابه تغییرات مراحل اولیه خواب در بدن شما ایجاد می‌کند. نبض کند می‌شود و فشار خون و هورمون‌های استرس کم می‌شود.
 انواع مختلفی از مدیتیشن وجود دارد  و آزمایش می‌تواند به شما کمک کند تا نوع مناسبتان را پیدا کنید.
 
 مدیتیشن ذهن آگاهی
 محبوب‌ترین نوع مدیتیشن، مراقبه ذهن آگاهی شامل صرف توجه به بدن و نه چیز دیگر است. با این کار شما حتی از کیفیت صدای نفستان هم آگاهی پیدا می‌کنید.
 
 مدیتیشن تمرکز
 در این نوع مدیتیشن، آگاهی خودتان را روی یک چیز خاص متمرکز می‌کنید و جملات آرامش بخشی را با صدای بلند تکرار می‌کنید مانند "من در آرامش هستم".  برای برخی مبتدیان، داشتن نقطه تمرکز در آرام کردن ذهن و آرامش کامل مفید است.

مدیتیشن هدایت شده
 در مدیتیشن هدایت شده، شما به شخص دیگری که شما را در تمرین مدیتیشن راهنمایی می‌کند، گوش می‌کنید.  یک مربی ممکن است به شما بگوید روی شل کردن انگشتان پا، بعد پاها و غیره تمرکز کنید تا بدن شما ریلکس شود یا او ممکن است شما را از طریق تصاویری هدایت کند و از شما بخواهد که مثلاً یک ساحل زیبا و ماسه سفید را تصور کنید که آب به ساحل می‌رسد و برمی‌گردد.  از تصاویر مطلوب نیز می توان برای اجرا استفاده کرد.  به عنوان مثال ، یک ورزشکار ممکن است تصور کند که بر مهارت فنی تسلط دارد یا یک مدیر اجرایی ممکن است خود را با اطمینان ارائه دهد.  می‌توانید مدیتیشن هدایت شده را با یک مربی فردی ، به عنوان بخشی از کلاس یا با استفاده از موسیقی انجام دهید.
 
فراموش نکنید که مدیتیشن را قبل از خواب تمرین کنید و روزی 15 تا 20 دقیقه روی آن زمان صرف کنید.