پنج گام تا پاک کردن لکه روغن

۱۱ خرداد ۱۴۰۱
شاید به نظر برسد که لکه روغن با هیچ روشی پاک نمی‌شود، اما در این مقاله به روشی کاربردی برای پاک کردن روغن با یک حوله یا پارچه تمیز می‌پردازیم:
 
گام اول: ابتدا لکه را به جای مالش دادن با ضربه زدن آرام پاک کنید زیرا مالش می‌تواند لکه را روی پارچه تشدید کند.

گام دوم:  روی لکه را با جوش شیرین یا نشاسته ذرت بپوشانید. شما باید لکه را با یک لایه ضخیم از جوش شیرین بپوشانید تا کل لکه را پوشش دهد سپس بگذارید حدود نیم تا یک ساعت بماند.

گام سوم: حال محل جوش شیرین را با یک مسواک بشویید. جوش شیرین، روغن را جذب کرده و شروع به جمع شدن می کند. در این مرحله ممکن است جوش شیرین رنگ روغن پخت و پز را به خود بگیرد.
اگر لکه سختی دارید، ممکن است مجبور شوید این مرحله را تکرار کنید.  به سادگی جوش شیرین بیشتری اضافه کنید، نیم تا یک ساعت دیگر صبر کنید، سپس آن را پاک کنید.

گام چهارم: محل جوش شیرین را با یک لایه نازک صابون ظرفشویی بپوشانید. صابون را به آرامی با انگشتان خود روی لکه بمالید.  اگردر پارچه جذب شد، صابون ظرفشویی بیشتری به محل اضافه کنید.

گام پنجم: پارچه را با پودر شوینده بدون آنزیم و آب داغ بشویید و تا زمانی که مطمئن نشدید لکه از بین رفته است شستشو را ادامه دهید اگر بعد از شستن لکه همچنان وجود داشت، مراحل بالا را دوباره امتحان کنید تا لکه پاک شود.
 
در مقالات لکه بری آینده‌‌ به بهترین روش برای شستشوی دیگر لکه‌ها خواهیم پرداخت.
 با ما همراه باشید.