نحوه شستن بالش

۲۶ اسفند ۱۴۰۰
نحوه شستن بالش بستگی به نوع بالش شما دارد.
 شستشوی بالش پر شده با الیاف طبیعی:
برای بالشهای پر شده با الیاف طبیعی(گیاهی/جانوری) بهتر است که هر سه یا چهار ماه یک بار درزهای بالش را باز کرده و رویه بالش را شسته و الیاف را مقابل آفتاب و هوای آزاد قرار دهید. حرارت آفتاب و جریان هوا تا حد خوبی می‌تواند آلودگیها را از بین ببرد. برای شستشوی بیشتر الیاف داخل بالش میتوانید آنها را به خشکشویی بسپارید تا با روشهای تخصصی شستشوی الیاف مثل تمیز کردن با اشعه ماورای بنفش آنها را تمیز کنند.
 همچنین می‌توانید این بالش را در ماشین لباسشویی هم بشویید، اما به خاطر داشته باشید که وقتی الیاف داخلی خیس می‌شوند بسیار سنگین‌تر می‌شوند، بنابراین بررسی کنید که آیا ماشین لباسشویی شما وزن را تحمل می‌کند یا خیر.  حتما این بالش‌ها را با چرخش خشک کنید که تا حد ممکن رطوبت را از بین ببرید.
 مطمئن شوید که بالش کاملاً خشک شده است، در غیر این صورت الیاف داخل آسیب می بینند و شروع به بو گرفتن می‌کنند.  الیاف را بیرون آویزان کنید و گهگاه تکان دهید.  ممکن است چند روز طول بکشد تا کاملا خشک شوند.
 
شستشوی بالش پر شده با الیاف مصنوعی / الیاف توخالی:
  این بالش‌ها را می‌توانید به راحتی با ماشین لباسشویی با حدود یک سوم مقدار معمولی شوینده بشویید و
  روی حالت چرخش قرار داده و سپس خشک کنید.
شستشوی بالش فومی:
این نوع بالش را حدود یک بار در سال در آب گرم و صابون فرو برده، خوب بشویید و آب اضافی را با دستمال کاغذی بردارید. برای جلوگیری از چروک شدن آن‌ها را دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید تا خشک شود.
منبع: dailymail.co.uk