ملحفه‌های هوشمند برای بررسی وضعیت رشد کودک

۲۴ اسفند ۱۳۹۹
کمپانی Nanit توسعه دهنده محصولات کودکان، ملحفه های هوشمندی را عرضه کرده که قادر به اندازه گیری قد کودک و پیگیری رشد او در لحظه هستند.
به گزارش سرویس اطلاع‌رسانی نساجی امروز، این ملحفه ها که در آن ها از هوش مصنوعی و فناوری بینایی رایانه ای نانیت استفاده شده اولین منسوجی است که به پدر و مادر امکان بررسی رشد کودکشان را می دهد.
 
سارا دورست مدیر ارشد اجرایی کمپانی، هدف نانیت را کمک به والدین برای یادگیری بیشتر و حمایت از آن ها در چند سال اول رشد کودک بیان کرده است.
 
ملحفه‌های هوشمند روشی جدید، منحصر به فرد و ایمن برای پدران و مادران است تا به آسانی بتوانند از وضعیت سلامتی کودک خود در هر لحظه آگاه باشند.
 
روش عملکرد سیستم به این صورت است که نوزاد یا کودک نوپا را بر روی ملحفه ای که درون گهواره قرار گرفته است، می خوابانند و منتظر می مانند تا نانیت کار خود را انجام دهد.
والدین با استفاده از ابزارهای درون برنامه ای نقاط اندازه گیری اصلی را بر روی کودک علامت می زنند و سپس بینایی رایانه ای پیشرفته نانیت قد کودک را بر اساس کالیبراسیون خود در مقابل الگوی اختصاصی چاپ شده بر روی ملحفه پردازش می کند.
 
والدین می توانند در هر لحظه قد کودک خود را در اپلیکیشن نانیت اندازه گیری کنند و با ذخیره اندازه ها فرایند رشد او را تحت نظر داشته باشند. به گزارش سرویس اطلاع‌رسانی نساجی امروز، در ماه های آینده آپشن های دیگری مانند جدول رشد و ویدیو تایم لپس نیز به آن اضافه خواهد شد.
 
ملحفه های هوشمند به دلیل نداشتن سنسور یا ابزار الکترونیکی برروی پوست بدن کودک یا درون گهواره روشی ایمن و موثر هستند. این ملحفه ها صد در صد پنبه ای و قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند، اندازه آنها نیز مطابق با استاندارد تشک های فول سایز درون گهواره کودک می باشد.